סמוראי-דו

התקשרו עכשיו 0733744231

מי אנחנו

סמוראי-דו

מי אנחנו

מועדון סמוראי-דו נוסד בשנת 1996 על ידי פבל מוסין.
לאחר שיתוף פעולה אדוק בין 3 מאמנים הבכירים בארץ – פבל מוסין (ראשל”צ), שי גייזניגר ( בת ים) אדוארד פלטיאל(רמלה) נוצר צוות מושלם שעובד בצורה מרשימה לקידום הג’ודו.
שלושת המאמנים החליטו להתאחד תחת שם מסחרי אחד “סמוראי-דו” למטרות משותפות :
*לטובת פיתוח וקידום מקצועי של חניכים.
* פיתוח שיטות עבודה מודרניות.
* בניית צוות מאמנים מורכב עם התמקדות בגילאים ספציפיים.
עם השנים גדל המועדון, התפתח ואיחד 14 סניפים ברחבי הארץ – ראשון לציון, בת ים, רחובות, רמלה, אשדוד ואריאל. הערים המובילות בפעילות היום הן ראשון לציון ובת ים בהם פרוסה באופן שווה רשת סניפים, כך שיש לכל ילד/ה מכל שכונה בעיר אפשרות להצטרף לפעילות של המועדון

סמוראי-דו

דרך ושיטה

הדבר העיקרי המנחה אותו בעבודה, הם קודם כל הצרכים של הילד/ ספורטאי העומד לפנינו.

לכל ספורטאי יש את המטרות הסופיות, ההישגיים, התוצאות והמדליות, אך מבחינתנו המטרה החשובה ביותר היא בריאות של הילד/ ספורטאי.

השיטה שלנו מתמקדת ב4 שלבים התפתוחתיים שונים:

  1. השלב הראשון – ספורט בריאותי

השלב הזה לרוב נמשך כ 4 שנים,  מתחיל מגיל 4 ונמשך עד גיל 8 . חשוב לציין שזה לא חייב להיות שלב של 4 שנים. ומדובר על הגיל של הילד ולאו דווקא על כמות השנים.

במרכז השלב הזה נמצאות 3מילות מפתח המנחות אותנו “ספורט”,”בריאות” ו”ריכוז”.

אנו בעזרת הג’ודו מפתחים לילדים את היכולות הפיזיות והמנטליות הבסיסיות, כגון:

קואורדינציה

התמצאות במרחב

יציבה נכונה

חיזוק חגורת הכתפיים

מערכת לב ריאה

ריכוז לאורך זמן

כבוד למאמן ולחברים

משמעת

כיצד זה עובד?
חלק גדול מהפעילות שלנו בשלב זה, הוא לימוד אקרובטיקה, למידה נכונה לבלום נפילות, מה שמונע פציעות רבות בקרב ילדים אשר נופלים בכל מקום בין אם זה באימון, בגינה, במגרש המשחקים בבית ועוד…

כדי לשפר את הקואורדינציה ואת ההתמצאות במרחב, אנחנו משחקים איתם משחקים מיוחדים המשלבים אלמנטים של ג’ודו/ סמבו וכך מפתחים אותם תוך כדי פעילות מהנה ומיוחדת.

את היציבה הנכונה וחיזוק חגורת הכתפיים אנחנו מחזקים תוך כדי תרגילים ספציפיים.

לדוגמא: ריצה על שש ריצה על ארבע , קפיצות מיוחדות ועוד.

קצת האימון , ריצה תוך כדי משחקים, תנועה מרבית  ושינויים בקצב של האימון מפתחים בצורה הטובה ביותר את מערכת לב ריאה של הילד.

אנחנו באימונים שמים דגש גדול מאוד על הריכוז של הילד, נותנים להם תרגילים שמצריכים חשיבה וריכוז לאורך זמן. הילדים במהלך האימונים לומדים מושגים בג’ודו בשפה יפנית.

במזמן האימונים,  המאמנים שלנו עושים שיחות רבות עם הילדים על כבוד! זהו חלק בלתי נפרד ואם לא החשוב ביותר שאנחנו שמים דגש עליו.

כמובן שכל זה מתבסס על לימוד טכניקות ג’ודו בעמידה ובקרקע, מבחני חגורות, תחרויות ואירועים שונים.

במהלך השנה אנחנו מעלים בצורה הדרגתית את קושי האימונים הקרבות והתחרויות מה שמאפשר לילדים להסתגל טוב יותר למצב תחרותיות מבחינה גופנית ומבחינה מנטלית מה שחשוב יותר בשלב הזה.

  1. שלב ספורט תחרותי – גילאים 9-14

בשלב הזה אנו מתבססים על ההכנה הכללית הגופנית והמנטלית של השלב הראשון ומתחילים לימוד ג’ודו רחב.

בשלב זה אנחנו מלמדים את כל תרגילי העמידה והקרקע הבסיסיים, שילובים בין התרגילים, שילובים בין עמידה לקרקע.

אנחנו משלבים את  הספורטאים הצעירים בתחרויות חיצוניות (מחוץ למסגרת של תחרויות מועדון “סמוראי-דו”) ויעברו הכנה הדרגתית להשתתפות בתחרויות רשמיות כמו ליגת הזהב, גביע איגוד ואליפויות ישראל.

ילדים/ות בגילאים האלה מתחילים לקחת חלק במחנות אימון בארץ ובחו”’ל ובתחרויות בינלאומיות.

  1. שלב ספורט הישגי – גילאים 15-21

זהו השלב שבו ההישגיים הופכים להיות המטרה הסופית. במהלך התקופה הזו הספורטאים משתתפים בקריטריונים להצטרפות לנבחרות ישראל כדי לייצג את מדינת ישראל בתחרויות בינלאומיות רשמיות – כגון גביע אירופה, גביע עולם ואליפויות אירופה ועולם, אולימפיאדות נוער וכו’.

כמובן שלא כולם יוכלו לייצג את נבחרת ישראל ונבחרים הטובים בארץ ב7 משקלים בנים ו 7 משקלים בנות, אבל כמו שאמרנו מקודם: משפחת “סמוראי-דו” היא הרבה יותר מספורט – זו דרך החיים!

ספורטאים שלא נבחרו לנבחרות ממשיכים את האימונים במטרה להגיע למקסימום של היכולות הפיזיות שלהם, תוך כדי חיזוק יכולת מנטלית, שמירה על אורך חיים בריאים, הקפדה על רמת לימודים גבוהה ומוטיבציה לשיפור תמידי!

  1. שלב ספורט מקצועי – גילאים 21+

ישנם ספורטאים שממשיכים אימונים גם לאחר גיל זה. חלקם בוחרים בדרך מקצוענית – ייצוג מדינת ישראל ומועדוננו בתחרויות בינלאומיות והופכים בג’ודו למקצוע. חלקם לטובת שמירה על כושר גופני גבוהה, אורך החיים בריאים, ופן קבוצתי.

כל השלבים, אבל במיוחד שני השלבים הראשונים, נבנו  על ידי המאמנים הראשיים של המועדון פבל מוסין, שי גייזינגר, אדוארד פלטיאל ואליס שלזינגר בשיתוף פעולה אדוק עם כל הצוות ההדרכה. השיטה מסובבת על ניסיון של שנים, בעבודה עם ילדים, נוער, נבחרות ישראל ונבחרות אולימפית.

אנחנו יצרנו תוכנית עבודה מגוונת, הדרגתית ומותאמת לפי גיל הספורטאים. דבר מאפשר לנו להגדיל את כמות הספורטאים המתמידים לאורך שנים ומגיעים לגיל בוגרים (צה”ל) ומעבר לזה.

סמוראי-דו

צוות הדרכה

במהלך עשור האחרון מועדון סמוראי-דו השקיע מאמצים רבים בגיוס משאבי אנוש – מאמנים לצוות ההדרכה.
צוות הדרכה היום מורכב מ-22 מאמנים ומדריכים מוסמכים ומקצועיים– כולם לשעבר חניכים בכירים ברשת ה המועדונים סמוראי-דו, חברי נבחרות ישראל וספורטאים בכירים בארץ.

סמוראי-דו

פרויקטים

מועדוננו מפעיל פרויקטים שונים גם ממלכתיים, גם עירוניים, וגם של האגודה עצמה. כך להיום קיימים פרויקטים הבאים:

 

פרויקט פרחי ספורט

פרויקט ממלכתי “פרחי ספורט”

הפרויקט מנוהל ומסובסד על ידי מנהל הספורט דרך עיריות מקומיות. מטרת הפרויקט – חשיפת הענף והגדלת כמות הפעילים בספורט במדינת ישראל.
הפרויקט מיועד לילדים/ות בכיתות ה’ – ו’. ילדים נרשמים לקבוצות ג’ודו רגילות כמו בכל קבוצה רגילה אך בתשלום מסובסד (התעריפים לפי אזור מגורים, נע בין 30 – 100 ש”ח לחודש).
בנוסף לאימוני ג’ודו שיגרתים, הילדים יחשפו לפעילויות ספורט נוספות באירועים המאורגנים על ידי מנהל הספורט (אירועים ארציים), אירועים אזוריים (המאורגנים על ידי איגוד הספורט ) ואירועים מקומיים (המאורגנים על ידי המועדון עצמו).

 

פרויקט אתנה

פרויקט אתנה

פרויקט ממלכתי ומסובסד. מטרת הפרויקט חשיפה וגיוס ילדות לספורט עממי ותחרותי. במועדוננו קיימים קבוצת בנות בלבד, בהדרכת מאמנות מוסמכות! בפרויקט זה אנו חושפים בנות לפעילות הג’ודו, מגייסים אותם לפעילות סדירה באימונים בקבוצות רק לבנות. אנו משתדלים שבכל סניף בו פועל הפרויקט יאמנו נשים. אנו לא חולקים את הדעה שענף ג’ודו הוא ענף אך ורק גברי… ג’ודו יתרום רבות להתפתחות ילדה (בדיוק כמו להתפתחות של ילד),ייתן בסיס רחב של הגנה עצמית,ויפתח אופי ויכולת להתמודד במצבי לחץ.

 

פרויקט עולים חדשים

פרויקט עולים חדשים

מועדוננו מפעיל קבוצות של ילדים עולים חדשים (שנה ראשונה בארץ) במחיר מסובסד – 10 % מהעלות המחיר באותו סניף. הפרויקט מסובסד על ידי המועדון ומטרתו לאפשר לכל השכבות הסוציאליים ( ופה זה עולים חדשים) להשתתף בחוג ג’ודו. כמובן שבשנה שנייה גם יינתנו הנחות משמעותיות.

 

 

ליקוי ראיה

ליקוי ראיה

השנה התקבלה החלטה של צוות המאמנים לקבל בקבוצות רגילות ילדים עם ליקוי ראיה כבדים . ברוב הסניפים המאמנים מאמנים בליווי מדריך צמוד מה שמאפשר מעקב וליווי יותר פרטני בילדים עם ליקוי ראיה. היה לנו מאוד חשוב לא להפריד את הילדים האלה לקבוצה נפרדת, אלא לשלב אותם בקבוצות רגילות.

 

 

אגודות ספורט:
סניפים שונים של מועדון סמוראי-דו הפועלים בערים שונות נתמכים על ידי מרכזים המובילים בארץ בספורט: מכבי ישראל, הפועל ישראל, ועצמה ישראל. במועדוננו אנו רואים שיתוף פעולה מדהים של כל המרכזים ואגודות מנוהלות על ידי מועדון ” סמוראי-דו”.

סמוראי-דו

אגודות ומרכזי ספורט

סניפים שונים של מועדון סמוראי-דו הפועלים בערים שונות ונתמכים על ידי מרכזים המובילים בארץ בספורט: מכבי ישראל, הפועל ישראל ועצמה ישראל.
במועדוננו אנו רואים שיתוף פעולה מדהים של כל המרכזים והאגודות המנוהלות על ידי רשת המועדונים “סמוראי-דו”.

סמוראי-דו

סניפים

רשת בתי הספר לג’ודו, “סמוראי-דו”, החל את דרכו בשנת 1996 בעיר ראשון לציון.
לאורך השנים גדל והתפתח המועדון. כיום המועדון מכיל כ -14 סניפים ברחבי הארץ: ראשון לציון, בת ים, רחובות, רמלה, אשדוד ואריאל.
ראשון לציון ובת ים הן הערים המובילות ביותר מבחינת פעילות יום יומית.בתחום הג’ודו. ישנם סניפים אשר פרוסים באופן שווה ברחבי העיר, כך שלכל ילד/ה מכל שכונה יש אפשרות להצטרף לפעילות של המועדון בסניף שקרוב לביתו. –ראו סניפים.
למועדון סמוראי-דו ראשון לציון ישנם 7 סניפים אשר פרוסים בכל רחבי העיר .
למועדון סמוראי –דו בת ים ישנם 4 סניפים אשר פרוסים ברחבי העיר.

סמוראי-דו

ציוד

מועדון סמוראי-דו משתף פעולה עם חברות המובילות בתחומי אומנויות לחימה והספורט ועובד עם ציוד הכי טוב שיש בשוק.
טאטאמי–חברות אגלורקס וגרין היל
חליפות – אדידס ומטסורו
בסניפים מרכזיים קיימים חדרי כושר. לספורטאים מתקיימים אימונים נוספים: אימוני כושר, זריזות אקרובאטיקה וקואורדינציה.
המועדון עובד בשיתוף פעולה עם יבואנים המובילים של ציוד ספורט כגון:
Salsport– יבוא ציוד לאימון פונקציונאלי
Bash Gal– יבוא ציוד לאומנויות לחימה
PowerSport– יבוא ציוד ספורט, מכשירי חדר כושר, תוספי מזון לספורטאים מהשורה הראשונה
צחובוי– מדליות ופרסים

סמוראי-דו

אירועים נוספים

מחנה אימון:
מועדון “סמוראי-דו” מקיים שלוש פעמים בשנה מחנה אימון, סוף שבוע בקיבוצים ברחבי הארץ.
בנוסף לכך אנו יוצאים למחנות אימון בינלאומיים בחו”ל. כל מחנה מיועד לגילאים שונים ומוביל את הספורטאים למטרות שונות.

תחרויות:
רשת המועדונים מקיימת תחרויות פנימיות של המועדון לפחות פעמיים בשנה לגילאים הקטנים.
בנוסף לכך אנו מקיימים 4 פעמים בשנה תחרויות ארציות רשמיות של איגוד הג’ודו – אוקטובר – בת ים, נובמבר – רמלה, ינואר ראשון לציון טורניר לזכר אלכס נרוש ז”ל, סוף שנה –אשדוד.
ספורטאים שלנו יוצאים כמה פעמים בשנה לתחרויות בינלאומיות וזוכים בעשרות מדליות כל שנה.
הפנייה לכתבה